Mercedes A

Светот ја виде, да ја видиме и ние

Објавено на 2 февруари 2018 година

Младешки динамична како и секогаш, но порасната и комфорна како никогаш досега - тоа е приказната за новата А-класа на Mercedes. Германскиот производител не чекаше да дојде салонот во Женева за да покаже колку овој значаен за него модел има напреднато. Пософистицираниот изглед го претставува следниот чекор во дизајнерската филозофија на гамата. Да ја погледнеме.

Видео

клучни зборови: видео на денот, Mercedes A

Гледај, слушај, уживај

  • Авто Магазин

    Сезона 22 Епизода 34

    повеќе

Видео на денот

  • Aurus 41231SB Кортеж

    Претседателската лимузина на Путин

    повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 71,50
еуросупер 98 73,50
еуродизел Д5 63,00
биодизел Б6 63,50
течен нафтен гас 31,50
метан 33,00

Фото галерии