Toyota Corolla

Старо име, нов познаник

Додуша и тој е стар но не до толку за така да го наречеме
Објавено на 2 октомври 2018 година

Toyota Corolla се врати на сцената - отсега натаму познатото име ќе го носи и европскиот Auris. Неговата хечбек верзија која ја видовме пролетва во Женева тука во Париз му правеше друштво на караванот, кој исто така ќе доаѓа во бензинско и хибридно издание. Дизели ќе нема, но затоа ќе има мноштво нови технологии. Да ја погледнеме новата Corolla.

 

Видео

клучни зборови: новитети, видео, Toyota Corolla

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 9

  повеќе

Видео на денот

 • McLaren 720S Spider

  Може и без покрив

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 61,50
еуросупер 98 63,50
еуродизел Д5 58,50
биодизел Б6 59,00
течен нафтен гас 32,00
метан 39,50

Фото галерии

 • AutoBest 2019 Final Test

  Ваирано, Милано

  повеќе