Tesla Model S

Што би било кога би било…

Вака би можела да изгледа идната генерација на Tesla Model S
Објавено на 5 декември 2018 година

Кога се појави, Tesla Model S ги собра сите суперлативи освен еден - дизајнот беше мета на критики. Благо футуристички и со доза на спортска елеганција беше сосема прифатлив, но сепак конфекциски и Tesla Model S изгледа некако некомплетно. Затоа и претставува предизвик за вештите со фотошоп, посебно сега кога се ближи време за негова нова генерација, за што нема апсолутно никакви најави. Според нас, ова е еден од поуспешните обиди кој сигурно би му се допаднал и на Елон Маск.

Tesla Model S е осмислен во 2009 година од Франц вон Холцхаузен, кој порано работеше за Mazda.


Tesla Model S


Tesla Model S

клучни зборови: занимливости, поглед во иднината, Tesla Model S

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 9

  повеќе

Видео на денот

 • McLaren 720S Spider

  Може и без покрив

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 61,50
еуросупер 98 63,50
еуродизел Д5 58,50
биодизел Б6 59,00
течен нафтен гас 32,00
метан 39,50

Фото галерии

 • AutoBest 2019 Final Test

  Ваирано, Милано

  повеќе