Шеесетина премиери во Лос Анџелес

Додека ние во Европа го чекаме октомври и салонот на автомобилите во Париз, Американците ги бројат премиерите за Лос Анџелес
Објавено на 8 август 2014 година

А нив ќе ги има шеесеттина, како што најавија производителите на возила, а објавија организаторите на салонот во градот на ангелите. Детали не сакаа да дадат бидејќи е премногу рано, но затоа се пофалија дека ќе бидат домаќини на 25 светски премиери од марките Acura, Audi, BMW, Chrysler, General Motors, Hyundai, Lexus, Mazda, Mercedes, Scion, Toyota, Volvo и Volkswagen. Покрај тоа што нив ќе придружуваат и повеќе од 30 северноамерикански премиери, оваа рекордна бројка може да биде и поголема затоа што, според организаторите, неколку производители планираат, но сé уште немаат потврдено дека во Лос Анџелес ќе настапат со светска премиера. Најголем дел од новитетите ќе бидат луксузни, перформансни и возила со ниска или нулта емисија гасови, како сериски модели, така и концепти.

Годинава салонот во Лос Анџелес ќе се одржи од 21 до 30 ноември. Историјата на овој салон на автомобилите датира од 1907 година.

клучни зборови: салони, Лос Анџелес

Гледај, слушај, уживај

  • Авто Магазин

    Сезона 22 Епизода 34

    повеќе

Видео на денот

  • Aurus 41231SB Кортеж

    Претседателската лимузина на Путин

    повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 71,50
еуросупер 98 73,50
еуродизел Д5 63,00
биодизел Б6 63,50
течен нафтен гас 31,50
метан 33,00

Фото галерии