Се бара кум!

Како стоите со креативноста во смислувањето имиња? Или, на нашки кажано, ве бива ли за кум?
Објавено на 10 мај 2014 година

Lexus RC

Ако сте убедени во тоа, тогаш побрзајте на фејсбук страницата на Lexus, побарајте ја оваа фотографија од портокаловиот RC и дајте го својот предлог за името на неговата боја. Не знаеме какви се обичаите на Јапонците, но кумот се дарува, нели?!

клучни зборови: занимливости, Lexus

Се бара кум!

Како стоите со креативноста во смислувањето имиња? Или, на нашки кажано, ве бива ли за кум?повеќе

Црвена фурија облечена во сино

Американците просто лудуваат по Lexus - имаат и зошто
повеќе

Lexus RC

(фото галерија)
повеќе

Ново ниво на возбуда

Lexus започна да ги остварува своите ветувања
повеќе

Lexus со уште едно спортско купе

По покажувањето на три различити верзии на спортското купе LF-LC, одговорните во Toyota конечно одлучија за неговата иднинаповеќе

Гледај, слушај, уживај

  • Авто Магазин

    Сезона 22 Епизода 37

    повеќе

Видео на денот

  • BMW X5

    Поголем, полуксузен, поатрактивен

    повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 73,50
еуросупер 98 75,50
еуродизел Д5 65,00
биодизел Б6 65,50
течен нафтен гас 32,50
метан 33,00

Фото галерии