Mercedes CLS

Премиера, официјално

Објавено на 30 ноември 2017 година

Откако во јавноста предвреме излегоа информациите на новата генерација на Mercedes CLS, се чинеше дека сé е познато. Но не испадна така - изненадувања има како во механиката така и во деталите од опременоста и стилските решенија кои не можеа да се видат на првите фотографии. Редот налага прво добро да ја разгледаме, а потоа да коментираме.

Видео

клучни зборови: видео на денот, Mercedes CLS

Гледај, слушај, уживај

  • Авто Магазин

    Сезона 22 Епизода 30

    повеќе

Видео на денот

  • Блиндиран Mercedes

    Директорот зад воланот, а...

    повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 68,00
еуросупер 98 69,50
еуродизел Д5 60,00
биодизел Б6 60,50
течен нафтен гас 30,00
метан 32,00

Фото галерии