Alfa Romeo 6C

Подготвува ли Alfa Romeo нов спортски модел?

Ако е вистина ова, производството на Alfa Romeo 6C ќе стартува во 2020 година
Објавено на 25 јануари 2018 година

клучни зборови: занимливости, Alfa Romeo 6C

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 22 Епизода 34

  повеќе

Видео на денот

 • Aurus 41231SB Кортеж

  Претседателската лимузина на Путин

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 71,50
еуросупер 98 73,50
еуродизел Д5 63,00
биодизел Б6 63,50
течен нафтен гас 31,50
метан 33,00

Фото галерии