Corbellati Missile

Најочекувани утрешни премиери

Одвоивме 5 највозбудливи спортски автомобили кои ќе имаат премиера на салонот на автомобилите во Женева
Објавено на 5 март 2018 година

Иако секогаш помислуваме дека сме го виделе најдоброто, и оваа година на салонот на автомобилите во Женева кој започнува утре ќе ни се претстават повеќе спортски автомобили, кој од кој пожелно очекуван - издвоивме неколку од нив на кои секако треба да се обрне внимание

 Rimac Concept Two Rimac Concept Two Новиот хрватски хиперавтомобил на Мате Римац дефинитивно ќе биде една од ѕвездите на Женева која со нетрпение се очекува

 Corbellati Missile Corbellati Missile го плени вниманието со своите скоро нестварни 1.800 KS, дури и без најавата дека наскоро официјално ќе стане најбрз автомобил во светот

 Ferrari 488 Pista Ferrari 488 Pista Новото коњче од Маранело е најнапреден нетркачки Ferrari направен било кога, со многу што преземено од формула 1

 Porsche 911 GT3 RS Porsche 911 GT3 RS Ова зелено чудовиште нема некои големи измени поврзани со изгледот, но она што го крие под кожата дефинитивно ќе привлече внимание

 Toyota Supra Toyota Supra Иако концептниот FT-1 е претставен уште во 2014-та, легендарниот јапонски воин ќе го доживее своето повторно раѓање под светлата на рефлекторите во Женева

клучни зборови: новитети

Гледај, слушај, уживај

  • Авто Магазин

    Сезона 22 Епизода 37

    повеќе

Видео на денот

  • BMW X5

    Поголем, полуксузен, поатрактивен

    повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 73,50
еуросупер 98 75,50
еуродизел Д5 65,00
биодизел Б6 65,50
течен нафтен гас 32,50
метан 33,00

Фото галерии