Ford Focus

Месец на Ford

Овој пат во фокусот е Focus
Објавено на 27 јануари 2015 година

Иако февруари е краток, месецот на Месец на Ford Focus во Македонија во кој купувачите ќе можат да дојдат до посакуваниот автомобил со цена пониска за 3.000 евра, ќе трае подолго од било кој друг месец.

Нема потреба да кажуваме за грижата која купувачите на возилата од марката Ford ја добиваат од нашиот импортер Ми-Да Гранд Моторс - таа им е добро позната на сите. Нема потреба ни да кажуваме за самите возила од оваа марка - и тие им се добро познати на сите. Она што не е познато е најновата акција на Ми-Да Гранд Моторс наречена Месец на Ford, во која во фокусот е Focus. Атрактивноста на понудата започнува со крајно интересните цени. На тоа се надоградуваат гратис каско осигурувањето за првата година и 24-часовна помош на пат низ цела Европа, а сето убаво е спакувано во 5-годишна гаранција. Оваа акција на Ми-Да Гранд Моторс ќе трае до 1 март.

клучни зборови: Македонија, Ford

Кога зборот 'брз' не опишува доволно

Фестивалот на брзината во Гудвуд не би се викал фестивал на брзината ако на него нема брзи автомобилиповеќе

Колку Ford Focus ST може да помине со еден резервоар дизел?

Погодувајте колку сакате, нема да погодите!повеќе

Лотаријата на Ford

Ford и во Женева ги остави љубителите на Focus RS да предвидуваат колку коњски сили имаповеќе

Ford Focus RS во рацете на Кен Блок

Ford го замоли Кен Блок да покаже што умее новиот Focus RS, a Американецот тоа го стори со задоволствоповеќе

Жари и пали сé пред себе

И официјално: Ford го претстави Focus RS
повеќе

Го чекавме во Детроит, а тој осамна на видео

Задржете го вишокот адреналин само уште десетина дена - долго и желно очекуваниот Focus RS конечно стигнува на 3 февруариповеќе

Секогаш во фокусот на вниманието

Mondeo нема да биде единствениот есенски новитет на Ford - нему веќе му се придружи и обновениот Focusповеќе

Ford Focus ST

(видео галерија)
повеќе

Топло, врело, жешко…

Кратко пред динамичното деби на Гудвуд фестивалот на брзината, Ford го подигна велот на тајноста од обновената европска верзија на Focus STповеќе

Ford Focus

(видео на денот)
повеќе

Ford Focus RS уште еднаш одложен

Приказната за најпотентната верзија на Focus никако да се доближи до среќен завршетокповеќе

Третман за скоро цело семејство

Доцното зимско сонце во Женева не беше доволно топло да ги згрее душите на љубителите на Ford, бидејќи таму се појавија рестилизираните верзии само на хечбекот и караванот на Focus


повеќе

Ford Focus

(фото галерија)
повеќе

Фокусиран кон софистицираноста

На прагот на своето полнолетство, најпродаваниот светски автомобил се стекна со сериозно лице и софистицирани манириповеќе

Нај-нај во светот

Суперлативот „нај“ е заштитен знак на Ford, кој и тоа како си го заслужува местото во понудата на овој производител, чии модели се присутни секаде низ светот


повеќе

До каде е кабриолет изданието на Focus?

Иако Ford во моментов ја окупира јавноста со EcoBoost моторите, тоа не значи дека не работи и на нови моделиповеќе

Гледај, слушај, уживај

  • Авто Магазин

    Сезона 22 Епизода 34

    повеќе

Видео на денот

  • Aurus 41231SB Кортеж

    Претседателската лимузина на Путин

    повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 71,50
еуросупер 98 73,50
еуродизел Д5 63,00
биодизел Б6 63,50
течен нафтен гас 31,50
метан 33,00

Фото галерии