Изразен карактер

Свежо лице, нови мотори - тоа се новите карактерни особини на Toyota Auris
Објавено на 25 февруари 2015 година

 Toyota Auris

Златното момче на Toyota го надгради својот карактер - и Auris отсега ќе го има новото лице на марката, зад кое се крие и освежена механика. Како и секогаш, Јапонците не кажуваат што ново ќе биде во новата гама мотори, ниту пак ја споменуваат внатрешноста, така што и овој пат ќе мора да се задоволиме со фотографиите, сите три на број. А и на нив сé не се гледа - мора да претпоставуваме како хечбекот и караванот изгледаат одзади, дали поагресивните линии на X-лицето ја пренесуваат младешката агилност и назад или пак е задржана доза сериозност, што би било пологично да се очекува.

А логиката ни наметнува дека немаме што друго да правиме, освен да се стрпиме уште малку, до идната недела… Тогаш во Женева ќе ни кажат сé.

 Toyota Auris

клучни зборови: новитети, Toyota

Изразен карактер

Свежо лице, нови мотори - тоа се новите карактерни особини на Toyota Auris
повеќе

Живот со +30

Само пет години откако ја издвои хечбек верзијата на Corolla како посебен модел, Toyota ја подготви и неговата втора генерацијаповеќе

Toyota Auris

(фото галерија)
повеќе

Toyota Auris

(видео галерија)
повеќе

Auris Hybrid отсега уште почист

Toyota објави дека успеала да ја намали емисијата на јагленород диоксид на хибридната верзија на Auris на 84 g/kmповеќе

Гледај, слушај, уживај

  • Авто Магазин

    Сезона 22 Епизода 34

    повеќе

Видео на денот

  • Aurus 41231SB Кортеж

    Претседателската лимузина на Путин

    повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 71,50
еуросупер 98 73,50
еуродизел Д5 63,00
биодизел Б6 63,50
течен нафтен гас 31,50
метан 33,00

Фото галерии