Fisker EMotion

Ех Тесла, Тесла…

Објавено на 11 јануари 2018 година

Се појавија скоро во исто време, но едниот стана светски познат а другиот умре пред да се роди. Но Хенрик Фискер не се откажуваше и инаетливо, после години обидување, конечно го покажа на јавноста Fisker EMotion. А таа сé уште не може да му се нагледа на eлектричниот седан со 24-инчи тркала до кои стигаат 700 коњски сили, така што скоро и да не прашуваат за автономијата од 640 километри, но затоа добро слушаат кога ќе се споменат 129-те илјади долари колку што чини…

Видео

клучни зборови: видео, видео галерии, видео на денот, Fisker EMotion

Гледај, слушај, уживај

  • Авто Магазин

    Сезона 22 Епизода 39

    повеќе

Видео на денот

  • BMW X5

    Поголем, полуксузен, поатрактивен

    повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 71,00
еуросупер 98 73,00
еуродизел Д5 63,50
биодизел Б6 64,00
течен нафтен гас 32,50
метан 33,00

Фото галерии