Fisker EMotion

Ех Тесла, Тесла…

Објавено на 11 јануари 2018 година

Се појавија скоро во исто време, но едниот стана светски познат а другиот умре пред да се роди. Но Хенрик Фискер не се откажуваше и инаетливо, после години обидување, конечно го покажа на јавноста Fisker EMotion. А таа сé уште не може да му се нагледа на eлектричниот седан со 24-инчи тркала до кои стигаат 700 коњски сили, така што скоро и да не прашуваат за автономијата од 640 километри, но затоа добро слушаат кога ќе се споменат 129-те илјади долари колку што чини…

Видео

клучни зборови: видео, видео галерии, видео на денот, Fisker EMotion

Гледај, слушај, уживај

  • Авто Магазин

    Сезона 22 Епизода 34

    повеќе

Видео на денот

  • Aurus 41231SB Кортеж

    Претседателската лимузина на Путин

    повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 71,50
еуросупер 98 73,50
еуродизел Д5 63,00
биодизел Б6 63,50
течен нафтен гас 31,50
метан 33,00

Фото галерии