AutoBest 2018 Final 6

Битката за титулата влезе во финалето

Рамноправно рамо до рамо, шесте финалисти за годинешнава Best Buy Car of Europe титула застанаа пред AutoBest жирито да ги покажат своите адути
Објавено на 4 декември 2017 година

Citroen C3 Aircross, Ford Fiesta, Honda Civic, Opel Grandland X, Seat Ibiza и Volkswagen T-Roc - еден меѓу нив годинава ќе се закити со престижната титула за автомобил кој нуди најмногу за својата цена. Сите тие на патеката Ваирано покрај Милано, Италија, го собраа AutoBest жирито составено од 31 член за да му се претстават во најдобро светло пред тоа да ја донесе својата финална одлука која ќе биде објавена на 15 декември. Челните луѓе на компаниите што ги произведуваат кои ги придружуваа уште еднаш докажаа дека Final 6 тестирањата на AutoBest важат за едни од најрелевантите и најкомплексни тестови спроведени од автомобилските медиуми. Ова се нашите фото-импресии од таму.

клучни зборови: AutoBest, фото галерии

Гледај, слушај, уживај

  • Авто Магазин

    Сезона 22 Епизода 35

    повеќе

Видео на денот

  • Aurus 41231SB Кортеж

    Претседателската лимузина на Путин

    повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 71,50
еуросупер 98 73,50
еуродизел Д5 63,00
биодизел Б6 63,50
течен нафтен гас 31,50
метан 33,00

Фото галерии