AutoBest 2019 Final Test

AutoBest 2019 Final Test, Ваирано, Милано

Објавено на 29 ноември 2018 година

Трката за Best Buy Car of Europe 2019 титулата стигна до својата завршница. Неа до AutoBest Final Test настанот организиран на патеката Ваирано покрај Милано ја истрчаа Citroen Berlingo, Opel Combo, Citroen C4 Cactus, Ford Focus, Kia Ceed и Toyota Corolla. Еден од нив ќе се закити со ценетото признание - кој, ќе дознаеме на 15-ти декември кога ќе биде објавен победникот.

клучни зборови: фото галерии, AutoBest

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 23 Епизода 9

  повеќе

Видео на денот

 • McLaren 720S Spider

  Може и без покрив

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 61,50
еуросупер 98 63,50
еуродизел Д5 58,50
биодизел Б6 59,00
течен нафтен гас 32,00
метан 39,50

Фото галерии

 • AutoBest 2019 Final Test

  Ваирано, Милано

  повеќе