Audi A6

Audi A6 - Први фотографии

Објавено на 28 февруари 2018 година

Новитетот кој долго се очекуваше, конечно официјално осамна - Audi ги објави првите информации за новата генерација на A6, придружени од сет фотографии. Засега се познати деталите само за лимузинската верзија, која пред да ја опишуваме ќе треба прво добро да ја разгледаме. Па, да го направиме тоа преку оваа фото-галерија.

клучни зборови: фото галерии, Audi A6

Гледај, слушај, уживај

  • Авто Магазин

    Сезона 22 Епизода 39

    повеќе

Видео на денот

  • BMW X5

    Поголем, полуксузен, поатрактивен

    повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 71,00
еуросупер 98 73,00
еуродизел Д5 63,50
биодизел Б6 64,00
течен нафтен гас 32,50
метан 33,00

Фото галерии