» „Злосторствата против човештвото“ на филипинскиот претседател (со видео)

„Злосторствата против човештвото“ на филипинскиот претседател

Објавено на 6 февруари 2018 година

Веруваме секој љубител на автомобили така би ја оквалификувал акцијата на филипинските власти за борба против криминалот и корупцијата во која уништија дваесетина луксузни автомобили, што лично претседателот Родриго Дутерте ја следеше. Тој гледајќи ги булдожерите и останатата тешка механизација како блескавиот лим на возилата од марките Mercedes, Jaguar, Porsche, Corvette па дури и McLaren, го претвара во старо железо, изјави: „Дајте им го тоа на производителите на челик, нека направат играчки“. Возилата се криумчарени и дел од запленетите од страна на царинската служба на Филипините. Официјалните податоци велат дека лани е запленета стока во вкупна вредност од 866 милиони долари, меѓи кои и возила вредни 2,93 милиони долари.

 

Видео

клучни зборови: занимливости, видео

Гледај, слушај, уживај

  • Авто Магазин

    Сезона 22 Епизода 21

    повеќе

Видео на денот

  • Fisker EMotion

    Ех Тесла, Тесла…

    повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 68,00
еуросупер 98 69,50
еуродизел Д5 59,50
биодизел Б6 60,00
течен нафтен гас 32,00
метан 32,00

Фото галерии