» Kia Stonic :: Во живо од Амстердам


Kia Stonic

Во живо од Амстердам

Објавено на 21 јуни 2017 година

Kia нe чекаше долго да го претстави својот нов мал кросовер. Премиерата беше одржана во Амстердам, од каде се и нашите фотографии. Пошироката јавност ќе има можност да го види во септември на салонот на автомобилите во Франкфурт, а во продажба во Европа ќе се најде пред крајот на годината.

клучни зборови: фото галерии, Kia

Гледај, слушај, уживај

  • Авто Магазин

    Сезона 22 Епизода 21

    повеќе

Видео на денот

  • Fisker EMotion

    Ех Тесла, Тесла…

    повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 68,00
еуросупер 98 69,50
еуродизел Д5 59,50
биодизел Б6 60,00
течен нафтен гас 32,00
метан 32,00

Фото галерии