» Mercedes A-класа (видео) :: Светот ја виде, да ја видиме и ние


Mercedes A

Светот ја виде, да ја видиме и ние

Објавено на 2 февруари 2018 година

Младешки динамична како и секогаш, но порасната и комфорна како никогаш досега - тоа е приказната за новата А-класа на Mercedes. Германскиот производител не чекаше да дојде салонот во Женева за да покаже колку овој значаен за него модел има напреднато. Пософистицираниот изглед го претставува следниот чекор во дизајнерската филозофија на гамата. Да ја погледнеме.

Видео

клучни зборови: видео на денот, Mercedes A

Гледај, слушај, уживај

  • Авто Магазин

    Сезона 22 Епизода 21

    повеќе

Видео на денот

  • Fisker EMotion

    Ех Тесла, Тесла…

    повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 68,00
еуросупер 98 69,50
еуродизел Д5 59,50
биодизел Б6 60,00
течен нафтен гас 32,00
метан 32,00

Фото галерии