» Porsche 911 Turbo S :: Синоним за совршенство


Porsche 911 Turbo S

Синоним за совршенство

Новиот Porsche 911 Turbo S ќе развива 630 KS
Објавено на 25 ноември 2017 година

Porsche 911 од идната генерација ќе ја има премиерата во 2019 година. Веќе се најавени нова шасија и подобрено ослонување, а за прв пат ќе се вградува и хибриден plug-in погонски склоп. Но она што ќе привлече најголемо внимание е Turbo S изведбата. Со делови од 911 GT2 RS ќе биде доработена до совршенство и нејзиниот 3,8 литарски твин-турбо ќе има 630 KS, за 50 повеќе отколку сегашната генерација. Со него перформансите ќе бидат доведени на едно ново ниво, без оглед на тоа што 911 Turbo S ќе има помалку коњи во однос на силната конкуренција. Покрај механичките, меѓу главните измени во дизајнот ќе бидат и задните светла инспирирани од концептот Mission E.

клучни зборови: занимливости, поглед во иднината, Porsche 911

Гледај, слушај, уживај

  • Авто Магазин

    Сезона 22 Епизода 21

    повеќе

Видео на денот

  • Fisker EMotion

    Ех Тесла, Тесла…

    повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 68,00
еуросупер 98 69,50
еуродизел Д5 59,50
биодизел Б6 60,00
течен нафтен гас 32,00
метан 32,00

Фото галерии