» Mercedes CLS (видео) :: Премиера, официјално


Mercedes CLS

Премиера, официјално

Објавено на 30 ноември 2017 година

Откако во јавноста предвреме излегоа информациите на новата генерација на Mercedes CLS, се чинеше дека сé е познато. Но не испадна така - изненадувања има како во механиката така и во деталите од опременоста и стилските решенија кои не можеа да се видат на првите фотографии. Редот налага прво добро да ја разгледаме, а потоа да коментираме.

Видео

клучни зборови: видео на денот, Mercedes CLS

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин ви посакува

  Среќна нова 2018 година!

  повеќе

Видео на денот

 • Fisker EMotion

  Ех Тесла, Тесла…

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 66,50
еуросупер 98 68,50
еуродизел Д5 59,50
биодизел Б6 60,00
течен нафтен гас 33,00
метан 32,00

Фото галерии

 • Aston Martin Vantage

  Распродадено!

  повеќе