» Подготвува ли Alfa Romeo нов спортски модел?


Alfa Romeo 6C

Подготвува ли Alfa Romeo нов спортски модел?

Ако е вистина ова, производството на Alfa Romeo 6C ќе стартува во 2020 година
Објавено на 25 јануари 2018 година

клучни зборови: занимливости, Alfa Romeo 6C

Гледај, слушај, уживај

 • Авто Магазин

  Сезона 22 Епизода 21

  повеќе

Видео на денот

 • Fisker EMotion

  Ех Тесла, Тесла…

  повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 68,00
еуросупер 98 69,50
еуродизел Д5 59,50
биодизел Б6 60,00
течен нафтен гас 32,00
метан 32,00

Фото галерии