» McLaren Senna (видео) :: Предизвикувајќи го неможното


McLaren Senna

Предизвикувајќи го неможното

Објавено на 11 декември 2017 година

Ултимативно како што тоа го правеше легендарниот Бразилец, новиот легален за патна употреба болид на McLaren со назив Senna ги окупираше викендов главните вести. Со право, затоа што сé на него заслужува внимание - моторот, технологиите, перформансите… И цената, се разбира, која се искачува на 750.000 фунти. Но сега сепак ќе ја оставиме неа настрана, за да го погледнеме првото промотивно видео за предизвикувачот на McLaren.

Видео

клучни зборови: McLaren Senna, видео на денот

Гледај, слушај, уживај

  • Авто Магазин

    Сезона 22 Епизода 21

    повеќе

Видео на денот

  • Fisker EMotion

    Ех Тесла, Тесла…

    повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 68,00
еуросупер 98 69,50
еуродизел Д5 59,50
биодизел Б6 60,00
течен нафтен гас 32,00
метан 32,00

Фото галерии