» Kia Ceed :: Нов изглед, ново име


Kia Ceed

Нов изглед, ново име

И официјално е потврдено дека Kia во Женева ќе го претстави новиот Ceed
Објавено на 7 февруари 2018 година

Со агресивен изглед полн со самодоверба инспириран од Stinger и ново име, третата генерација на Kia Ceed пристигнува во Женева. Педантните веќе забележаа - го нема апострофот во ознаката но затоа ќе има иновативни технолошки решенија, нови погонски агрегати и доста нагласен спортски стил. Покрај хечбекот со пет врати ќе биде претставен уште еден, засега мистериозен член од семејството кое досега вбројуваше уште и тривратна и караван верзија. Со сигурност се претпоставува дека тоа ќе биде нова купе-караван изведба, но ќе мора да почекаме за детали. Развиен и произведен во Европа, новиот Ceed на пазарот ќе се појави веќе во вториот квартал годинава.

клучни зборови: новитети, поглед во иднината, Kia Ceed

Гледај, слушај, уживај

  • Авто Магазин

    Сезона 22 Епизода 21

    повеќе

Видео на денот

  • Fisker EMotion

    Ех Тесла, Тесла…

    повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 65,50
еуросупер 98 67,00
еуродизел Д5 57,00
биодизел Б6 57,50
течен нафтен гас 32,00
метан 32,00

Фото галерии