» Lada Vesta :: Една европска Русинка


Lada Vesta

 основни податоци Lada Vesta 1.6
 мотор: 4 цилиндри, 1.596 cm³, 106 KS при 5.800 min-1, 148 Nm при 4.200 min-1
 трансмисија: мануелен менувач со 5 степени, погон на предните тркала, пневматици со димензии 185/65 R15
 каросерија: лимузина со 4 врати, 5 седишта, 4.410x1.760x1.500 mm, меѓуоскино растојание 2.630 mm, тежина 1.270 kg, максимална тежина: 1.670 kg, багажник: 480 dm³, резервоар 55 литри
 перформанси: максимална брзина 178 km/h, забрзување 0-100 km/h за 12,2 секунди, просечна потрошувачка 6,6 l/100 km

 

клучни зборови: тест, Lada

Гледај, слушај, уживај

  • Авто Магазин

    Сезона 22 Епизода 21

    повеќе

Видео на денот

  • Fisker EMotion

    Ех Тесла, Тесла…

    повеќе

Цени на горивата

еуросупер 95 65,50
еуросупер 98 67,00
еуродизел Д5 57,00
биодизел Б6 57,50
течен нафтен гас 32,00
метан 32,00

Фото галерии